carandgo.co.il

מדריך השכרת רכב לצעירים


אחוז אחזקת הרכב הפרטי בקרב צעירים רווקים לפני גיל 30 בישראל עומד על פחות מ-15%. אם נבטל את בני שני העשירונים העליונים מבחינת הכנסה, נרד לפחות מ-3%


חברות השכרת רכב החלו לאחרונה להציע פתרון שעל פניו נראה מושלם ל-97% הנותרים: השכרת רכב אולטרא קצרה. לא מדובר על השכרת רכב מסחרי (למרות שה"פטנט" מקובל באירופה ובארה"ב בתחום של השכרת משאית לצורך העברה חד פעמית) אלא רכב פרטי בקיבולת קטנה, ולתקופות של בין שש שעות ועד 64 שעות. אלא שלפני שבוחרים בדיל כזה, חשוב במיוחד לוודא את התשובה לכמה שאלות, שיכולות להפוך את כל העניין לבלתי משתלם או מסוכן ממש:

1.      קילומטראז'- זהו הסעיף הראשון והעיקרי בו הדילים האולטרא קצרים לצעירים לוקים בחסר.

הגבלת קילומטראג' מקובלת בכל סוג של השכרת רכב, כולל השכרת רכב מסחרי, אלא שבמקרה של השכרת משאית לדוגמא הגבלת הקילומטראג' עומדת על כ-300-400 ק"מ ליום השכרה, כמעט ולא רלוונטי בארץ קטנה כמו ישראל.

בהשכרות האולטרא קצרות לצעירים לעומת זאת, לפחות חלק מן החברות מגבילות אתכם הרבה יותר. CAR2GOלדוגמא מתנה השכרה ללילה בקילומטראג' מוגבל במיוחד- פחות מ-100 ק"מ בלבד (והמספר יכול להשתנות בהמשך...). רק האיסוף של הדייט מת"א לרשל"ץ, והחזרתה בסיום הערב, צפויים לעבור את ההגבלה הזו. באג'ט אף הגדילה (או הקטינה) לעשות והגבילה את הקילומטראג' ל-50 ק"מ!

ה"עונשים" על קילומטראג' עודף משתנים גם הם. CAR2GOלדוגמא גובה שקל על כל ק"מ נוסף, ואילו שאר החברות פועלות בשיטות מסובכות יותר (לדוגמא אלדן גובה כ-50ש"ח על ה-100 ק"מ העודפים הראשונים, וסכום הולך ופוחת על כל חריגה נוספת). בכל מקרה מדובר בסכומים גבוהים, שישפיעו משמעותית על מחיר ההשכרה בפועל.

2.      מי מבוטח- זו השאלה החשובה ביותר, שכן כל מקרה ביטוחי ללא כיסוי מתאים יעלה לכם הון תועפות, בכמה סדרי גודל יותר ממחיר ההשכרה. המסקנה- לא חוסכים בביטוח!!!

האם הנהג הפוטנציאלי מכוסה מבחינת גיל (מרבית החברות דורשות גיל נהג מעל ל-24, או גובות תוספות של יותר מ150 ₪ ליום השכרה על נהגים צעירים)? האם הוא מתאים מבחינת ניסיון (נהג בעל וותק רישיון של פחות משנתיים נחשב לנהג חדש, וחלק מן החברות לא מכסות אותו גם במידה והוא בן 50...)? מה לגבי נהגים אחרים (האם הכיסוי הוא רק עבור נהג אחד, או שתוכלו לבקש מחבר שלא שתה שיקפיץ אתכם חזרה הביתה?)?

3.      מה כיסוי הביטוח- בהמשך לסעיף הקודם: האם הביטוח מקיף? מהו גובה ההשתתפות העצמית?

4.      מה הקנס על איחור בהחזרת הרכב- נהנתם, חגגתם, ולא הספקתם להחזיר את הרכב בשעה 1 בלילה (הזמן בו CAR2GOדורשת החזרה בהשכרות הקצרות ביותר שלה), או ב-9 בבוקר ("זמן סוף הנשף" ברוב החברות האחרות). מה הקנס? מרבית החברות גובות כ-50 שקלים על שעת האיחור הראשונה, וכ-5-10 שקלים על כל שעה נוספת. בדקו סעיף זה, שכן לא תמיד מספיקים לעמוד בתכנון...

אם הצלחנו לשכנע אתכם כי מלבד המחיר של השכרת רכב "נטו" חשוב להתייחס לגורמים אחרים, דיינו.  

אל תשכחו לוודא את הגבלת הקילומטראג', אילו נהגים מכוסים בביטוח ומהו ההיקף של הביטוח (כולל השתתפות עצמית), וכמובן קנסות נוספים כמו איחור בהחזרת הרכב. והכי חשוב- נהגו בזהירות!22/04/2012    carandgo.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר carandgo.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
Copyright © 2021 carandgo.co.il כל הזכויות שמורות
אתר השכרת רכב מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום השכרת הרכב
מעוניינים להשכיר רכב?
אנחנו עובדים עם חברות השכרת הרכב מובילות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
ציין את סוג הרכב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!